FACEBOOK

A németek elleni válogatott - Varga Dénes a keretben

A németek elleni válogatott - Varga Dénes a keretben
hozzászólás, 2018.10.08.

Märcz Tamás szövetségi kapitány hétfőn késő este hozta nyilvánosságra annak a 19 játékosnak a nevét, akik Szolnokon több edzésen vesznek részt és közülük kerül majd ki az a csapat, amely (ugyancsak a szolnoki Arénában) a németek elleni meccsel, október 24-én megkezdi a 2018-19-es Európa Kupa/Világliga-szereplést. Ott van a névsorban Hárai Balázs és Varga Dénes neve.

Diapolo


A névsor

Kardos Gergely (Szolnok), Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC) - kapusok,
​Bátori Bence (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Jansik Szilárd (FTC), Kovács Gergő (OSC), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (FTC), Nagy Ádám (Miskolc), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán(FTC), Vadovics Viktor, (Miskolc), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Szolnok).


A Magyarország-Németország Európa Kupa/Világliga-találkozó az október 23-i ünnep miatt nem a szokásos nemzetközi játéknapon, kedden lesz, hanem egy nappal később, szerdán, 17.00 órakor.

MÄRCZ TAMÁS A VLV-NEK A KERETRŐL


Az Európa Kupa mostani, második kiírásban érvényesítették azokat a módosításokat, amelyek szándékáról már menet közben hallani lehetett: a tornarendszer helyett a Világligában szokásos oda-visszavágós alapon zajlanak a selejtezők, s ezek ki is váltják a hagyományos Világliga európai csoportselejtezőit. Az Európa Kupa négy selejtezőcsoportjából az első két helyezett jut tovább. A versenysorozat végső fináléjában - egyelőre nem ismert helyszínen - a küzdelem nemcsak a trófeáért folyik majd, hanem a Világliga szuperdöntőjébe kerülésért is. Erre négy európai csapatnak lesz lehetősége, beleértve az esetleges házigazdát, ha a VL végső tornáját kontinensünkön rendezik meg. A Világliga végső győztese olimpiai kvalifikációt szerez.

Európa Kupa 2018-19.

A csoport

Oroszország, Magyarország, Málta, Németország

B csoport

Görögország, Hollandia, Spanyolország, Ukrajna

C-csoport

Olaszország, Franciaország, Montenegró

D-csoport

Románia, Szerbia, Horvátország


A program

1. játéknap, október 23. és 24.

A-csoport


Málta-Oroszország
Magyarország-Németország (ez a mérkőzés október 24-én, szerdán, 17 órakor lesz, Szolnokon)

B csoport

Spanyolország-Görögország
Hollandia-Ukrajna

C csoport

Montenegró-Olaszország

D csoport

Horvátország-Románia

2. játéknap, november 13.

A-csoport


Németország-Málta
Oroszország-Magyarország

B csoport

Ukrajna-Spanyolország
Görögország-Hollandia

C csoport

Olaszország-Franciaország

D csoport

Románia-Szerbia

3. játéknap, december 11.

A csoport

Oroszország-Németország
Magyarország-Málta

B csoport

Görögország-Ukrajna
Hollandia-Spanyolország

C csoport

Franciaország-Montenegró

D csoport

Szerbia-Horvátország

4. játéknap, 2019. január 29.

A csoport

Oroszország-Málta
Németország-Magyarország

B csoport

Görögország-Spanyolország
Ukrajna-Hollandia

C csoport:

Olaszország-Montenegró

D csoport:

Románia-Horvátország

5. játéknap, február 19.

A csoport


Málta-Németország
Magyarország-Oroszország

B-csoport

Spanyolország-Ukrajna
Hollandia-Görögország

C-csoport

Franciaország-Olaszország

D-csoport

Szerbia-Románia

6. játéknap, március 12.

A csoport


Németország-Oroszország
Málta-Magyarország

B csoport

Ukrajna-Görögország
Spanyolroszág-Hollandia

C csoport

Montenegró-Frannciaország

D-csoport

Horvátország-Szerbia

Az Európa Kupa nyolcas döntője 2019. április 5-6-7-én lesz, később kijelölendő helyszínen.