Magyarország-Oroszország - élő közvetítés

hozzászólás, 2018.07.28.

A tét a 7. hely, utolsó meccsünk jön ezen az Eb-n és a tudósító valamiért úgy érzi, mindenki nagyon menne már haza. A 16.45-kor kezdődő találkozó ismét a Duna Worldön lesz követhető, nálunk a szokásos szöveges élő közvetítésből lehet tájékozódni.

Magyarország-Oroszország 8:9 (1:2, 2:3, 1:3, 4:1)
G.: Vámos 3, Bátori 2, Erdélyi, Zalánki, Bedő, ill. Kholod 3, Nagajev 2, Sepelev, Kharkov, Szucskov, Andryukov

VÉGE!

Bátori Bence kapufát lő.

Märcz Tamás időt kér, 17 másodperc maradt.

Vogel Soma véd. 23 másodperc van hátra.

8:9
- Ötméterest harcolunk ki. Vámos Márton értékesíti a büntetőt.

1 perc van hátra.

Elhal az orosz támadás.

Orosz időkérés.

Vámos az oldalhálót találja el.

Erdélyi megúszik, de Fedotovba lövi a labdát.

Vogel Soma véd.

2.32 van még hátra.

Emberelőnybe kerülünk, Mezei Fedotov vállát találja el.

Labdát szerzünk.

Mezei Tamás csavarját védi Fedotov.

Liszunovról küldik ki Angyal Dánielt, Merkulov lövését védi Vogel Soma.

7:9 - Bedő Krisztián
Fedotov füle mellett talál be.

6:9 - Vogel Soma szögletre védi Nagajev lövését. Emberelőnybe kerülnek az oroszok, már kiegészülünk, amikor Kholod Soma feje fölött betalál.

6:8
- Bedő Krisztiánról fórt kapunk, majd kettős emberelőnyben támadhatunk, Bátori Bence lövése a blokkról pattan be.

Bátori Bence szereli Andyukovot.

5:8 - Bátori Bence
távolról talál be Fedotov feje fölött.

Kontra az oroszok ellen.

Az oroszok nyerik az utolsó ráúszást is.

Vége a harmadik negyednek!

4:8
- Vogel Soma szögletre védi Merkulov lövését, Andryukov lövése a blokkról pattan a rövidbe.

Emberelőnyben támadhatunk, Koptsev kipontozódik, Manhercz Krisztián fölé pattint.

1.13 van hátra a negyedből.

Märcz Tamás időt kér.

Nagajev távoli kísérletét hárítja Vogel Soma.

Emberelőnybe kerülünk, Vámos próbálkozását védi Fedotov.

Kharkov kapufát ejt.

Jansik Dávid kapufát lő.

Vogel Soma labdát szerez.

3.42 van hátra a negyedből.

Kontra ellenünk.

Vogel Soma szögletre védi az oroszok lövését. Kharkov kezéből kiesik a labda, Zalánki pedig megszerzi azt.

Emberelőnyben támadhatnak az oroszok, Angyal Dániel a kiállított. Időt kérnek ellenfeleink.

Kontra az oroszok ellen is.

Kontra Mezei ellen.

4:7
- Bátori Bencét küldik ki a túloldalon. Szucskov is a hosszúba lő.

4:6
- Mezei Tamásról fórt kapunk, Koptsev megy ki. Angyal Dániel passzából Zalánki Gergő a rövidbe talál be.

3:6 - Nagajev
a hosszúba.

Az oroszok hozzák el a labdát.

NAGYSZÜNET!

Sikertelen a támadásunk.

Märcz Tamás időt kér. 3 másodperc van hátra.

3:5 - Kholod
lövése a blokkról pattan be.

Bedő Krisztiánt szerelik.

Vogel Soma nagyot véd.

3:4
- Orosz fór, Pohl Zoltánt küldik ki. Kharkov góljával szerzik vissza a vezetést az oroszok.

3:3
- Kontra az oroszok ellen, Anryukov kiáll, Erdélyi Balázs hatalmas gólt lő.

2:3
- Merkulov a kiállított a túloldalon, Vámos Márton a hosszú lapost lövi ki.

Orosz fór, Angyalt küldik ki, Vogel Soma véd.

Elhal a támadásunk.

1:3 - Kholod
lóba nélkül, távolról.

Erdélyi kapufát lő.

Kontrát ítélnek ellenünk, mellé megy az oroszok lövése.

Orosz emberelőny, Jansik Dávid a kiállított. Zalánki Gergő beleér a passzba.

Az oroszok nyerik a ráúszást, de kivédekezzük első támadásukat.

Vége az első negyednek!

Emberelőnybe kerülünk, Fedotov azonban véd.

Merkulov lefordul és megúszik, Vogel Soma nagyot véd.

Zalánki Gergő lövését védi Fedotov.

Bátori Bence labdát szerez.

Manhercz Krisztián lövését védi Fedotov.

1:2
- Emberelőnybe kerülnek az oroszok, Pohl Zoltánt küldik kényszerpihenőre, őt követi Vámos Márton. Seperev értékesíti a fórt.

Zalánki Gergő fölé pattint.

Vogel Soma a kapufa segítségével véd.

Kovács Gergő próbálkozása pontatlan.

Orosz fór, Mezei Tamást küldik ki, Liszunov lövése mellé megy.

1:1- Vámos Márton
a laposba talál be.

Manhercz Krisztián labdát szerez.

Bedőről fórt kapuk, Koptsev áll ki, Erdélyi Balázs kísérletét blokkolják.

0:1
- Jansik Dávid blokkjáról pattan a kapuba Nagajev lövése.

Kontra Bedő Krisztián ellen.

Nagajev ejtése pontatlan.

Az oroszok nyerik a ráúszást.

Az Európa-bajnokságon készülő vlv-fotók minőségét a Camera Kft-nek köszönhetjük.

Canon Webáruház

A csapat bemelegít. A kapunkban Vogel Soma kezdi majd a meccset.

A csapat életéről egyre nehezebb információhoz jutni az újságíróknak is. Annyit tudtunk meg Märcz Tamástól még péntek este, hogy a szünnapon délelőtt szabad program volt (a közösségi oldalakon posztoltak szerint több játékos városnézésre használta fel ezt az időt), délután az orosz-görög meccs videóját elemezte a stáb a fiúkkal, majd vizes edzés következett.

Az oroszok eddig három győzelemmel és három vereséggel állnak az Eb-n. A csoportkörben 12:7-re győzték le Romániát, 12:6-ra Szlovákiát és csak 11:9-re kaptak ki a szerbektől. A nyolcaddöntőben 12:9-cel jutottak túl Franciaországon, de a negyedöntőben az olaszok 11:1-re lemosták őket. Az első helyosztón 12:11-re szenvedtek vereséget a görögöktől úgy, hogy a végén az egyenlítésért támadhattak.

Az orosz válogatottal legutóbb a 2016-os budapesti világbajnokságon játszottunk és akkor nagyon simán nyertünk:

Vb-negyeddöntő

2017. július 25., kedd

Magyarország (a B csoport győztese)-Oroszország 14:5 (5:0, 3:1, 3:3, 3:1) jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Severo (olasz), Buch (spanyol(
Magyarország: Nagy V., Vámos 2, Hosnyánszky 4, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga Dénes 4, Hárai 1. Cs.: Török B., Manhercz K. 3, Zalánki, Decker Á., Mezei. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Oroszország: Sztacsenko, Vasziljev, Merkulov, Nagajev 1, Kholod, Liszunov 1, Selepeljev. Cs.: Lazarjev, Derevjankin 1, Bugajcsuk 2, Asajev, Kornyejev (kapus). Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól - emberelőnyből: 6/9, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: -, ill. -
Kipontozódott: Gór-Nagy (a harmadik negyedben), Török B., Zalánki (mindkettő a negyedik negyedben)