Magyarország-Hollandia - élő közvetítés

hozzászólás, 2018.07.22.

A nyolcaddöntőben vagyunk, ki-ki meccsen. Ha nyerünk, kedden 17 órakor a szerbek következnek a legjobb négy közé jutásért. Ha nem nyerünk... - erről ne is beszéljünk. A meccs 17.00 órakor kezdődik, a Duna World közvetíti, nálunk a szokásos szöveges élő tudósítás olvasható.

A mérkőzéseken és az edzéseken készülő vlv-fotók minőségét a Camera Kft-nek köszönhetjük.

Canon Webáruház

Magyarország-Hollandia 12:9 (5:4, 4:2, 2:1, 1:2)
G.: Vámos 4, Zalánki 3, Pohl 2, Bátori, Angyal, Erdélyi, ill. Koopman, Filipovics 2-2, Van Ijperen, Lucas, Van den Burg, Winkelhorst, Gottemaker

Kedden 17 órakor Szerbiával küzdünk meg a legjobb négy közé jutásért.​

VÉGE!

Manherczet kiállítják visszaúszás közben. Nagy Viktor véd, a kipattanó marad a hollandoknál. Kiegészülünk, Vámos blokkol.

Angyal lövését védi Wagenaar.

Vámos rápattintja, Wagenaar sarokdobásra véd.

1.10 még a mérkőzésből.

Zalánki leszedi a hollandok keresztpasszát.

Visszaúszás közben Pohlt kiállítják, holland időkérés.

Bedőt ismét eltüntetik a holland védők.

Holland emberelőny Vámos kiállítása után, Angyal blokkolja a lövést.

Bedő kezéről lesodorják a labdát.

Van den Burg fölé pattintja.

12:8 - Bedő emberelőnyt harcol ki, Vámos gyorsan be is vágja.

11:8 - Zalánkit kiállítják. Gottemaker meglepi Nagy Viktort, akinek a kezéről pattan be a labda.

Jansik lövését hárítja Wagenaar.

Pohlt kiállítják. Visszajön a kiállított játékos, amikor rálövik a hollandok. Manhercz nem engedi a szabaddobást elvégezni, így kiállítják. Mellé megy a holland lövés.

A negyedik ráúszásnál a hollandok hozzák el a labdát.

Vége a harmadik negyednek!

Angyal próbálja bejátszani Mezeihez, nem sikerült.

Vámos is blokkol egy lövést, a megpattanó labda a hollandokhoz esik vissza, majd lőnek egy zúgó kapufát.

Erdélyi lövését blokkolják.

1.35 még a negyedből.

11:7 - Bátorit visszaúszás közben kiállítják, Koopman belövi.

Bátori kapufát lő, onnan rápattan Wagenaar hátára, de nem megy be.

Vámos blokkolja a holland lövést.

Kontra Mezei ellen.

Milos Filipovics rálövi, fölé.

3.20 még a negyedből.

Vámosról kiállítanak, aki azonnal rálövi, a labda elszáll a kapu fölött.

A blokkról az éppen visszaúszó Mezei elé pattan a labda.

Visszaúszás közben kiállítják Manherczet, holland időkérés.

Manhercz rápattintja, belenyúlnak.

Zalánki labdát szerez, majd Jansik elveszíti azt. Egy rövid úszás után azonban visszaszerezzük.

11:6 - Erdélyi nagy gólt lő.

Janssent ütésért végleg cserével kiállítják.

Bátori lövését szögletre védi Wagenaar.

Egy jó védekezésnek köszönhetően eredménytelenül zárul a holland támadás.

Sikerült a kaput helyreállítani, folytatódik a játék.

Áll a játék, Nagy Viktor próbálja megszerelni a kaput.

10:6 - Zalánki nagy gólt lő.

Van den Burg akkora kapufát lő, hogy szétesik a kapu Nagy Viktor mögött.

A negyed első magyar támadását nem sikerült góllal zárni.

A harmadik ráúszásnál elhozzuk a labdát.

NAGYSZÜNET!

Van der Horst lövése elmegy a kapu mellett.

Kontra a magyar csapat ellen.

Van Ijperen lövése fölé megy.

9:6 - Jár körbe a labda, majd Vámos a szélről befejezi.

Visszaúszás közben kiállítanak egy hollandot, Märcz Tamás 1.5 perccel a negyed vége előtt időt kér.

Zalánkit kiállítják. Nagy Viktor védi Winkelhorst próbálkozását.

8:6 - Pohl két lóba után bevágja.

Blokkoljuk a holland lövést.

Zalánki elől elhozzák a labdát.

Visszaúszás közben kontra a hollandok ellen.

Manhercz a kapufát találja el.

Nagy Viktor hárítja a holland próbálkozást.

3.5 perc még a nagyszünetig.

7:6 - Vámos ismét belövi, ezt már megadják!

Lindhout kezéből kiesik a labda.

Kovácsot kiállítják, holland időkérés.

Vámost gólt lő, de nem adják meg a játékvezetők.

Megszerezzük a labdát a saját kapunk előtt.

5 perc még a negyedből.

6:6 - Mezeiről kiállítanak. Zalánki bevágja.

5:6 - Winkelhorst centergóljával ismét a hollandoknál az előny.

Újabb sikertelen magyar próbálkozás.

5:5 - Van den Burg középről a felsőbe lövi.

Zalánki a szélről rálövi, hárít Wagenaar.

Van den Burg rálövi, véd a magyar kapus.

A második ráúszásnál a hollandoké a labda.

Vége az első negyednek!

5:4 - 1 másodperccel a negyed vége előtt Zalánki pimaszul rávágja, a holland kapus még csak a kezét sem tudta felemelni.

4:4 - Lucas megválik védőjétől és átejti Nagy Viktort.

Bedő lövését védi Wagenaar.

Kontra a hollandok ellen.

1.28 még a negyedből.

4:3 - Magyar emberelőny, Angyal megkapja a falban és nem kegyelmez.

A holland próbálkozás elszáll a kapu mellett.

3:3 - Holland emberelőny, először véd Nagy Viktor, majd a víz alól Van Ijperen kinyúl és belövi a magyar kapus felett.

3 perc még a negyedből.

3:2 - Kovács Gergő labdát szerez, lefordulunk és Pohl Zoltán belövi.

2:2 - Emberelőnybe kerülünk, Vámos gyorsan betalál.

1:2 - Erdélyit kiállítják. Milos Filipovics lövésébe bár beleér a magyar kapus, a gólbíró szerint érvényes gól született.

Vámos lövése elszáll a kapu mellett.

Blokkoljuk a holland próbálkozást.

Bejátszás Bedő felé, aki víz alá viszi a labdát, így kontrát fújnak a bírók.

1:1 - Koopman meglepi Nagy Viktort.

1:0 - Bátori megúszik és bepattintja.

Jansik Dávidot kiállítják. Kiegészülünk amikor beadják a fához, de sikerül a labdát.

Erdélyi lövését hárítja a holland kapus.

Az első ráúszásnál elhozzuk a labdát.

A magyar kaput ma is Nagy Viktor őrzi.

A játékosok a vízben, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Mint a szövetségi kapitánnyal készült szombati interjúnból is kiderül, lehet aggódni a mai meccs miatt. Az olaszoktól kapott pofontól a következő mérkőzésen, a németek ellen is kóvályogtak a ljátékosaink, most itt az alkalom, hogy egy kicsit visszatérjen az önbizalmuk. Nem lesz könnyű, mert a hollandok sokat javultak azóta, hogy a legutóbbi Világliga európai csoportselejtezői során kétszer is megvertük őket.

A LEN sajtóközpontja által kiadott informatív háttéranyagból kiderül, hogy a két ország válogatottja az elmúlt 84 évben 17 mérkőzést játszott egymással. A mérleg: 16 magyar győzelem és egy döntetlen.

Hollandia a csoportkörben 15:8-ra kapott ki Horvátországtól, majd 12:7-re Görögországtól, viszont könnyedén, 22:5-re verte Máltát, így szerezte meg csoportjáan a harmadik helyet.

A VLV EB-ALOLDALA A TORNA ÖSSZES EREDMÉNYÉVEL.

Ez történt a hollandok elleni legutóbbi két meccsünkön:

Világliga, európai csoportselejtezők

2. forduló, 2017. december 12., kedd

Hollandia-Magyarország 6:13 (2:2, 2:3, 1:5, 1:3)
Alphen, v.: Rakovics (szerb), Brosovski (romániai)
Hollandia: Wagenaar, Weenhuis, Winkelhorst, van den Burg 1, Reuten, Lindhout, Gottemaker 2, van Ijperen, Müller, B. Hoepelman, Koopman 2, Lucas 1. Szövetségi kapitány: Robin van Galen
Magyarország: Nagy V., Jansik D. 1, Manhercz K. 1, Zalánki 1, Vámos 3, Mezei 1, Angyal 1, Jansik Sz, Erdélyi 3, Salamon, Bedő 1, Kovács G. 1, Vogel Soma. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 8/12, ill. 4/9
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: -, ill. -

5. forduló, 2018. március 20., kedd

Magyarország-Hollandia 13:1 (2:0, 2:0, 5:0, 4:1)
Debrecen, v.: Gomez (spanyol), Letunovszkij (orosz)
Magyarország: Nagy V., Manhercz K.1, Erdélyi 3, Jansik Sz., Bedő 1, Zalánki 2, Sedlmayer 1. Cs.: Vogel Soma (kapus) Török B., Vadovics 2, Bátori 2, Kovács Gergő., Mezei 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Hollandia: Wagenaar, Müller, Lindhout 1, Van den Burg, Lucas, Koopman, Gottemaker. Cs.: De Koff (kapus), Reuten, Van Ijperen, Nispeling, Veenhuis, Gbadamassi. Szövetségi kapitány: Robin van Galen
Gól - emberelőnyből: 2/4, ill. 1/9
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -