Kezdődik a BLF8!

hozzászólás, 2018.06.07.

Minden idők legnagyobb klubtornájának ígérkezik a ma délután kezdődő genovai BL nyolcas döntő, a nyolc csapat közül bármelyik nyerhet. Ne feledjük - még most is büszkeség -, hogy a címvédő a Szolnok! Az Eger 17.30-kor kezd a Barceloneta ellen, a Szolnok ezután (19 órakor) következik, ellenfele a Jug Dubrovnik. Információk, program, tájékozódási lehetőségek:

A legrangosabb európai klubtornát 1963 óta rendezik meg (az első győztes a Partizan Belgrád volt), ez a mostani az 55. kiírás.

Az eddigi győzelmi ranglista:

8 győzelem: Pro Recco (olasz)
7 győzelem: Partizan Belgrád (szerb), Mlados Zágráb (horvát)
4 győzelem: Jug Dubrovnik (horvát), Spandau 04 (német)
3 győzelem: Posillipo (olasz)
2 győzelem: OSC, Vasas, Jadran Split (horvát)
1 győzelem: MGU Moszkva (orosz), CSZKA Moszkva (orosz), Canottieri Napoli (olasz), Barcelona (spanyol), Pescara (olasz), Újpest, Catalunya (spanyol), POSK Split (horvát), Becsej (szerb), Olympiakosz (görög), Honvéd, Primorac Kotor (montenegrói), Crvena Zvezda (szerb), CNA Barceloneta (spanyol), Szolnok

A verseny pénzdíjas, a részvevők között összesen 381 ezer eurót osztanak szét, a győztes 52 ezer euróval gazdagodik.

A genovai torna menetrendje aszerint alakult ki, hogy a főtábla két csoportjában hányadik helyen végzett a négy-négy továbbjutó.

8. Alphen 0 pont

Bajnokok Ligája nyolcas döntő, Genova (Olaszország), Sciorba uszoda, 2018. június 7-8-9.

20.30 Döntő

A magyar meccseket az M4 Sport közvetíti a vlv pedig a szokásos szöveges élő tudósítást kínálja.

A torna mérkőzéseiről a LEN élő streamet ígér, itt lesznek a közvetítések, de felhívjuk a figyelmet, hogy a magyar vonatkozású találkozók (a jogtulajdonos az M4 Sport) várhatóan földrajzi tiltás alatt lesznek Magyarország területén, tehát nem lesznek láthatók.

Mindkét magyar részvevőt komoly médiastáb kísérte el a ligúriai városba, s nap közben is tudósítanak az Eger, illetőleg a Szolnok csapata körüli fejleményekről.

Az egri tudósítások itt követhetők, a Szolnoki drukkerek pedig az Olaj TV oldalát keressék fel, ha tájékozódni akarnak.

Eger - előzetes

Szolnok - előzetes

vlv-interjú Dabrowski Norberttel

vlv-interjú Cseh Sándorral

A megérkezés utáni helyszíni jelentések:

EGRI FOTÓK AZ ELSŐ EDZÉSRŐL

A DigiSport is helyszíni tudósítóval képviselteti magát, Ambrus Tamás csütörtökön reggel már be is jelentkezett és esélyt latolgatott (sanszosnak tart egy Pro Recco-Eger döntőt...):