Startol az új bajnokság!

hozzászólás, 2017.10.03.

Szerdán kezdetét veszi a 2017-18-as bajnokság. Az első forduló programja, a teljes alapszakasz-menetrend, játékosstatisztika és helyzetkép a csapatokról:

Május 12., 16., 19., 23., 26.

A középszakaszban az első kör után kialakult sorrend alapján az 1-4. és az 5-8. helyezettek alkotnak két újabb csoportot. Szintén kétszeri körmérkőzés következik, de a korábbi eredményeiket magukkal viszik a csapatok.

A rájátszás első körében a középszakasz sorrendjét alapul véve páros meccsek lesznek (1-4, 2-3, 5-8, 6-7, 9-12, 10-11, 13-16, 14-15 besorolás szerint), a párok tagjai az egymás elleni korábbi eredményeikat magukkal viszik ebbe a párharcba. A győzelem eléréséhez 7 pont kell.

A rájátszás második szakasza már a végső helyezésekért folyik majd. Az 1-4. párharc győztese és a 2-3. helyezett összecsapásának továbbjutója az egyik fél harmadik győzelméig tartó összecsapást vív a bajnoki címért (ide a korábbi egymás elleni eredményüket nem viszik magukkal az érintettek, de a pályaelőny azé, aki korábban magasabb helyen végzett). A további párharcok ugyanezen szisztéma szerint zajlanak, azzal a különbséggel, hogy már két győzelem elég a végső sikerhez.

A bajnokság 16. helyezettje kiesik a másodosztályba, a 15. pedig két győzelemig tartó osztályozót vív a másodosztály második helyezettjével a bennmaradásért.

A bajnokság első három helyezettje BL-indulási jogot szerez, a negyedik az Eurokupában szerepelhet, miként az 5. is, abban az esetben, ha a Magyar Kupa győztese a bajnokság első négy helyének valamelyikén végez.