FACEBOOK

BL-selejtező - Portuense-OSC 3:22

BL-selejtező - Portuense-OSC 3:22
hozzászólás, 2017.09.14.

Magabiztos OSC-kezdés a bosznia-hercegovinai BL-selejtezőn - 19 gólos győzelem a portugál Portuense ellen.

Diapolo

Támogatónk a HerbaDoctor

BL-selejtező, 1. kör

A csoport

Banja Luka (Bosznia-Hercegovina)


OSC, Terrassa (spanyol), Sintez Kazany (orosz), Banja Luka (bosznia-hercegovinai), CF Portuense (portugál)

Szeptember 14., csütörtök

Banja Luka-Sintez Kazany 2:25 (0:8, 0:5, 0:5, 2:7)
G.: Szobics, Vujkovics, ill. Bugajcsuk, Klikovac 5-5, Rizov-Alejnyicsev 4, Pliskevics, Marzuki 3-3, Zakirov 2, Zinnatullin, Ogyincov, Ginijatov

Portuense-OSC 3:22 (0:5, 0:4, 0:4, 3:9)
G.: Zanatto, P. Sousa, ill. Seman, Erdélyi, Ubovics 4-4, Drasko Brguljan, Tóth M. 3-3, Juhász Zs. 2, Hegedüs, Bundschuh

Petik Attila nyilatkozata első OSC-vezetőedzői meccse után:


A torna további programja:

Szeptember 15., péntek

9.30 Sintez Kazany-Portuense
11.10 Terrassa-OSC

18.30 Portuense-Terrassa
20.15 OSC-Banja Luka

Szeptember 16. szombat

18.30 Banja Luka-Portuense
20.15 Terrassa-Sintez Kazany

Szeptember 17., vasárnap

9.30 Banja Luka-Terrassa
11.10 OSC-Sintez Kazany


A selejtezők első körének másik két csoportja:

B csoport, Strasbourg (Franciaország)

CC Napoli (olasz), Strasbourg (francia), Enka Sport Isztambul (török), Jadran Herceg Novi (montenegrói)


C csoport, Tel-Aviv (Izrael)

Mornar Split (horvát), Glyfada (görög), ASA Tel-Aviv (izraeli), Galatasaray Isztambul (török)

Mindhárom tornáról az első két helyezett jut tovább.


A második selejtezőkörben kapcsolódik be a küzdelemsorozatba a ZF-Eger csapata, ennek időpontja szeptember 29-október 1.

Az itt csatlakozó klubok:

Mladost Zágráb (horvát), CN Marseille (francia), ASC Duisburg (német), Vouliagmeni (görög), ZF Eger, AN Brescia (olasz), UZSC Utrecht (holland), Nagyvárad (román), Szpartak Volgográd (orosz), Vojvodina (szerb), CN Sabadell (spanyol)

A harmadik selejtezőkörben szokás szerint csoportelsőket csoportmásodikokkal sorsolnak össze és négy páros mérkőzés lesz a főtáblára jutásért.
Az első meccseket október 14-én, a visszavágókat október 18-án rendezik meg.

A megnövekedett létszámú főtáblán 14 meccset játszik minden csapat - október 25. és 2018. május 9. között.

A két csoport beosztását már elkészítették:

A csoport

Dinamo Moszkva (orosz),
Jug Dubrovnik (horvát),
CNA Barceloneta (spanyol),
Waspo Hannover (német),
A B jelű selejtezőpárharc győztese,
Partizan Belgrád (szerb),
A C jelű selejtezőpárharc győztese,
Olympiakos Pireusz (görög)

B csoport

Steaua Bukarest (román),
Olympic Nice (francia),
A D jelű selejtezőpárharc győztese,
Az A jelű selejtezőpárharc győztese,
AZC Alphen (holland),
Pro Recco (olasz),
Spandau 04 (német),
Szolnok

Az új rendszerű döntő, a final eight (tehát nyolc csapat részvételével) 2018. június 7-8-9-én lesz, Genovában, a házigazda a Pro Recco. E torna első napján már a csoportelsők is medencébe szállnak, az ellentétes csoportból érkező negyedik helyezettel vívnak negyeddöntőt.


EUROKUPA-CSAPATAINK TELJES PROGRAMJA AZ ELSŐ SELEJTEZŐKÖRBEN