FACEBOOK

A bajnokság középszakaszának programja

A bajnokság középszakaszának programja
hozzászólás, 2017.02.20.

Szerdán megkezdődik a 2016-17-es bajnokság második szakasza. Ismertetjük a játékrendet és a teljes időszak párosítását.

e-On OB1

A bajnoki kiírásnak megfelelően a bajnokság alapszakaszában az A és a B csoporton belül oda-visszavágós alapon mindenki játszott mindenkivel. 

Az Alapszakasz végeredménye

A csoport


1. Szolnok 39,
2. OSC 35,
3. Szeged 26,
4. Vasas 22,
5. Pécs 20,
6. Debrecen 13
7. Szentes 7
8. KSI 0 pont

B csoport

1. Eger 40,
2. FTC 33,
3. Miskolc 27,
4. BVSC 20,
5. Honvéd 20,
6. Kaposvár 9,
7. UVSE 7,
8. Tatabánya 5 pont

A középszakaszban a két csoport 1-4 és 5-8. helyezettjei kerülnek újabb csoportba, s ismét körmérkőzés következik, de már csak azokkal, akik a másik csoportban voltak az első szakaszban. A korábbi összes pontját mindenki magával hozza.

A rájátszás első szakaszában párok játszanak egymással a végső szakasz minél kedvezőbb pozíciójáért úgy, hogy az egymással szembeni korábbi eredményeket magukkal viszik, s e páros csata hét megszerzett pontig tart, ami legfeljebb három mérkőzést jelent. (Értelemszerűen ettől a szakasztól kezdve nincs döntetlen, a mérkőzések kimenetelét mindenképpen el kell dönteni, ha a rendes játékidőben ez nem sikerül, akkor ötméteresekkel.)

Az élmezőnyben ez praktikusan azt jelenti, hogy a középszakasz élén végzett csapat a negyedik helyezettel küzd meg, a 2. pedig a 3.-kal. A tét a döntőbe jutás. (Ez a fázis nem volt a legutóbbi bajnokságban.) Az 1-4. és a 2-3. párharcok győztese a rájátszás második szakaszában az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot vív a bajnoki címért (ez tehát legfeljebb öt meccset jelent), a többi páros mérkőzés megnyeréséhez két győzelem elegendő.

A bajnokság első három helyezettje részt vehet a Bajnokok Ligája következő évi küzdelemsorozatában, a 4. helyezett az Eurokupában indulhat. (Amennyiben a kupagyőztes a BL-ben indul, akkor a bajnokság 5. helyezettje lehet Eurokupa-részvevő, erre nagy esély van, hiszen a kupagyőzelmet a Szolnok szerezte meg.)

A bajnokság 16. helyezettje kiesik, a 15. helyezett osztályozót vív a bennmaradásért az OB1/B második helyezettjével.


A középszakasz állása a rajt előtt

A felsőház állása:


1. Eger 40,
2. Szolnok 39,
3. OSC 35.
4. FTC 33,
5. Miskolc 27,
6. Szeged 26,
7. Vasas 22,
8. BVSC 20 pont
 
Az alsóház állása:

9. Honvéd 20,
10. Pécs 20,
11. Debrecen 13,
12. Kaposvár 9,
13. Szentes 7,
14. UVSE 7,
15. Tatabánya 5,
16. KSI 0 pont

A középszakasz menetrendje

1. forduló


Február 22., szerda 

Felsőház

Szolnok-BVSC
FTC-Szeged
OSC-Miskolc
Eger-Vasas

Alsóház

Debrecen-UVSE
Pécs-Tatabánya
Kaposvár-Szentes
Honvéd-KSI


2. forduló

Február 25., szombat

Felsőház


BVSC-Szeged
Szolnok-FTC
Vasas-Miskolc
OSC-Eger

Alsóház

12.00 Tatabánya-Szentes
18.30 Honvéd-Debrecen
18.45 KSI-UVSE
19.00 Pécs-Kaposvár


3. forduló

Március 4., szombat


Felsőház

Szeged-Eger
Miskolc-Szolnok
FTC-Vasas
OSC-BVSC

Alsóház

UVSE-Pécs
12.00 Tatabánya-Debrecen
16.00 Kaposvár-KSI
18.00 Szentes-Honvéd


4. forduló

Március 8., szerda


Felsőház

Szolnok-Eger
FTC-OSC
Miskolc-Szged
BVSC-Vasas

Alsóház

KSI-Tatabánya
UVSE-Szentes
Pécs-Honvéd
Debrecen-Kaposvár


5. forduló

Március 18., szombat

Felsőház


Miskolc-OSC
Szeged-FTC
BVSC-Szolnok
Vasas-Eger

Alsóház

Tatabánya-Pécs
KSI-Honvéd
UVSE-Debrecen
Szentes-Kaposvár


6. forduló

Március 25., szombat

Felsőház


16.00 Eger-OSC
18.00 FTC-Szolnok
18.00 Miskolc-Vasas
18.00 Szeged-BVSC

Alsóház

17.00 Debrecen.Honvéd
17.00 Kaposvár-Pécs
18.00 Szentes-Tatabánya
19.00 UVSE-KSI


7. forduló

Március 29., szerda

Felsőház

18.00 Szolnok-Miskolc
18.30 Eger-Szeged
20.00 Vasas-FTC
20.30 BVSC-OSC

Alsóház

19.00 Pécs-UVSE
19.30 Honvéd-Szentes
19.30 Debrecen-Tatabánya
19.30 KSI-Kaposvár


8. forduló

Április 1., szombat

Felsőház


18.00 Szeged-Miskolc
18.00 OSC-FTC
19.00 Eger-Szolnok
20.00 Vasas-BVSC

Alsóház

12.00 Tatabánya-KSI
16.00 Kaposvár-Debrecen
18.00 Szentes-UVSE
18.30 Honvéd-Pécs