A bajnokság középszakaszának programja

hozzászólás, 2017.02.20.

Szerdán megkezdődik a 2016-17-es bajnokság második szakasza. Ismertetjük a játékrendet és a teljes időszak párosítását.

e-On OB1

A bajnoki kiírásnak megfelelően a bajnokság alapszakaszában az A és a B csoporton belül oda-visszavágós alapon mindenki játszott mindenkivel.

8. Tatabánya 5 pont

A középszakaszban a két csoport 1-4 és 5-8. helyezettjei kerülnek újabb csoportba, s ismét körmérkőzés következik, de már csak azokkal, akik a másik csoportban voltak az első szakaszban. A korábbi összes pontját mindenki magával hozza.

A rájátszás első szakaszában párok játszanak egymással a végső szakasz minél kedvezőbb pozíciójáért úgy, hogy az egymással szembeni korábbi eredményeket magukkal viszik, s e páros csata hét megszerzett pontig tart, ami legfeljebb három mérkőzést jelent. (Értelemszerűen ettől a szakasztól kezdve nincs döntetlen, a mérkőzések kimenetelét mindenképpen el kell dönteni, ha a rendes játékidőben ez nem sikerül, akkor ötméteresekkel.)

Az élmezőnyben ez praktikusan azt jelenti, hogy a középszakasz élén végzett csapat a negyedik helyezettel küzd meg, a 2. pedig a 3.-kal. A tét a döntőbe jutás. (Ez a fázis nem volt a legutóbbi bajnokságban.) Az 1-4. és a 2-3. párharcok győztese a rájátszás második szakaszában az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot vív a bajnoki címért (ez tehát legfeljebb öt meccset jelent), a többi páros mérkőzés megnyeréséhez két győzelem elegendő.

A bajnokság első három helyezettje részt vehet a Bajnokok Ligája következő évi küzdelemsorozatában, a 4. helyezett az Eurokupában indulhat. (Amennyiben a kupagyőztes a BL-ben indul, akkor a bajnokság 5. helyezettje lehet Eurokupa-részvevő, erre nagy esély van, hiszen a kupagyőzelmet a Szolnok szerezte meg.)

A bajnokság 16. helyezettje kiesik, a 15. helyezett osztályozót vív a bennmaradásért az OB1/B második helyezettjével.