FACEBOOK

Itt a bajnoki alapszakasz teljes programja

Itt a bajnoki alapszakasz teljes programja
hozzászólás, 2016.09.26.

A 2016-17-es férfi első osztályú bajnokság alapszakaszának teljes programja.

Diapolo

Az alapszakaszban a csoportokon belül oda-visszavágós alapon mindenki játszik mindenkivel (szeptember 27. és 2017. február 22. között)

A középszakaszban (a felsőházban február 25. és március 29. között, az alsóházban március 4. és április 29. között) a két csoport 1-4 és 5-8. helyezettjei kerülnek újabb csoportba, s ismét körmérkőzés következik, de már csak azokkal, akik a másik csoportban voltak. A korábbi eredményeit mindenki magával hozza.

A rájátszás első szakaszában párok játszanak egymással a végső szakasz minél kedvezőbb pozíciójáért úgy, hogy az egymásal szembeni korábbi eredményeket magukkal viszik, s e páros csata hét megszerzett pontig tart, ami legfeljebb három mérkőzést jelent. (Értelemszerűen ettől a szakasztól kezdve nincs döntetlen, a mérkőzések kimenetelét mindenképpen el kell dönteni, ha a rendes játékidőben ez nem sikerül, akkor ötméteresekkel.)

Az élmezőnyben ez praktikusan azt jelenti, hogy a középszakasz élén végzett csapat a negyedik helyezettel küzd meg, a 2. pedig a 3.-kal. A tét a döntőbe jutás. (Ez a fázis nem volt a legutóbbi bajnokságban.) Az 1-4. és a 2-3. párharcok győztese a rájátszás második szakaszában az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot vív a bajnoki címért, a többi páros mérkőzés megnyeréséhez két győzelem elegendő.

Az első három helyezett részt vehet a Bajnokok Ligája következő évi küzdelemsorozatában, a 4. helyezett az Eurokupában indulhat. (Amennyiben a kupagyőztes a BL-ben indul, akkor a bajnokság 5. helyezettje lehet Eurokupa-részvevő.)

A bajnokság 16. helyezettje kiesik, a 15. helyezett osztályozót vív a bennmaradásért az OB1/B második helyezettjével.

Az alapszakasz két csoportja:

A csoport

Szolnoki Dózsa-Közgép
A-Híd-OSC-Újbuda
Contitech-Szeged-Diapolo
Vasas-Plaket
Debreceni VSE
Valdor-Szentes
PVSK-Mecsek Füszért
KSI

B csoport

ZF-Eger
FTC-PQS Waterpolo
BVSC-Zugló-Diapolo
RacioNet-Honvéd
Pannergy-Miskolci VLC
Kaposvári VK
UVSE
EBP-Tatabánya


AZ ALAPSZAKASZ PROGRAMJA*

1. forduló

A csoport

Szeptember 27., kedd

17.00 Szeged-Szentes
18.00 Szolnok-KSI
19.30 OSC-Pécs

Szeptember 28., szerda

19.30 Vasas-Debrecen

B csoport

Szeptember 27., kedd

18.00 Honvéd-Miskolc - M4 Sport
19.00 FTC-UVSE
20.30 BVSC-Kaposvár

Szeptember 28., szerda

19.00 Eger-Tatabánya


2. forduló

A csoport


Október 5., szerda

18.00 Szolnok-OSC
18.30 KSI-Debrecen
19.00 Szentes-Vasas
19.00 Pécs-Szeged

B csoport

Október 5., szerda

19.00 Tatabánya-Miskolc
19.30 Eger-FTC
19.30 Kaposvár-Honvéd

November 10., csütörtök

19.45 UVSE-BVSC


3. forduló

A csoport

Október 8., szombat


Vasas-Pécs
18.00 Szentes-Debrecen
18.00 Szeged-Szolnok
19.00 OSC-KSI

B csoport

Október 8., szombat

16.00 Miskolc Kaposvár
16.00 BVSC-Eger
18.00 FTC-Tatabánya
18.30 Honvéd-UVSE


4. forduló

A csoport

Október 19., szerda


Pécs-Debrecen
Szolnok-Vasas
OSC-Szeged
KSI-Szentes

B csoport

Október 19., szerda


UVSE-Miskolc
FTC-BVSC
Tatabánya-Kaposvár
19.00 Eger-Honvéd


5. forduló

A csoport

Október 22., szombat


Vasas-OSC
Szeged-KSI
Debrecen-Szolnok
Szentes-Pécs

B csoport

Október 22., szombat


Miskolc-Eger
Kaposvár-UVSE
17.00 BVSC-Tatabánya
18.30 Honvéd-FTC


6. forduló

A csoport

November 2., szerda


Szeged-Vasas
KSI-Pécs
Szolnok-Szentes
OSC-Debrecen

B csoport

November 2., szerda


Tatabánya-UVSE
Eger-Kaposvár
FTC-Miskolc
20.30 BVSC-Honvéd


7. forduló

A csoport

November 5., szombat


Pécs-Szolnok
Szentes-OSC
Debrecen-Szeged
Vasas-KSI

B csoport

November 5., szombat


UVSE-Eger
Kaposvár-FTC
Miskolc-BVSC
18.30 Honvéd-Tatabánya


8. forduló

A csoport

November 19., szombat


KSI-Szolnok
Pécs-OSC
Szentes-Szeged
Debrecen-Vasas

B csoport

November 19., szombat


Tatabánya-Eger
UVSE-FTC
Kaposvár-BVSC
Miskolc-Honvéd


9. forduló

A csoport

November 23., szerda


OSC-Szolnok
Debrecen-KSI
Vasas-Szentes
Szeged-Pécs

B csoport

November 23., szerda


FTC-Eger
Miskolc-Tatabánya
Honvéd-Kaposvár
20.30 BVSC-UVSE


10. forduló

A csoport

2017. január 14., szombat


Debrecen-Szentes
Pécs-Vasas
KSI-OSC
Szolnok-Szeged

B csoport

Január 14., szombat


Kaposvár-Miskolc
UVSE-Honvéd
Tatabánya-FTC
Eger-BVSC


11. forduló

A csoport

Január 21., szombat


Debrecen-Pécs
Vasas-Szolnok
Szeged-OSC
Szentes-KSI

B csoport

Január 21., szombat


Miskolc-UVSE
Honvéd-Eger
Kaposvár-Tatabánya
17.00 BVSC-FTC


12. forduló

A csoport

Január 28., szombat


OSC-VASAS
KSI-Szeged
Szolnok-Debrecen
Pécs-Szentes

B csoport

Január 28., szombat


FTC-Honvéd
Tatabánya-BVSC
Eger-Miskolc
UVSE-Kaposvár


13. forduló

A csoport

Február 1., szerda


Vasas-Szeged
Pécs-KSI
Szntes-Szolnok
Debrecen-OSC

B csoport

Február 1., szerda


Honvéd-BVSC
UVSE-Tatabánya
Kaposvár-Eger
Miskolc-FTC


14. forduló

A csoport

Február 4., szombat


Szolnok-Pécs
OSC-Szentes
Szeged-Debrecen
KSI-Vasas

B csoport

Február 4., szombat


Eger-UVSE
FTC-Kaposvár
BVSC-Miskolc
Tatabánya-Honvéd

*Változás lehetséges

Címkék:
menetrend OB1