Bajnoki és kupasorsolás

hozzászólás, 2016.08.22.

Vissza a klubtornákhoz. A kupaselejtező szeptember 23-án, a bajnoki pontvadászat szeptember 27-én kezdődik. A szövetség hétfőn elkészítette a besorolásokat.

Az OB1-es bajnokság lebonyolítása csekény mértékben változik.

EBP-Tatabánya

A csoportokon belöl oda-visszavágós alapon mindenki játszik mindenkivel (szeptember 22. és 2017. február 22. között)

Honvéd-Miskolc

A középszakaszban (a felsőházban február 25. és március 29. között, az alsóházban március 4. és április 29. között) a két csoport 1-4 és 5-8. helyezettjei kerülnek újabb csoportba, s ismét körmérkőzés következik, de már csak azokkal, akik a másik csoportban voltak. A korábbi eredményeit mindenki magával hozza.

A rájátszás első szakaszában párok játszanak egymással a végső szakasz minél kedvezőbb pozíciójáért úgy, hogy az egymásal szembeni korábbi eredményeket magukkal viszik, s e páros csata hét megszerzett pontig tart, ami legfeljebb három mérkőzést jelent. (Értelemszerűen ettől a szakasztól kezdve nincs döntetlen, a mérkőzések kimenetelét mindenképpen el kell dönteni, ha a rendes játékidőben ez nem sikerül, akkor ötméteresekkel.)

Az élmezőnyben ez praktikusan azt jelenti, hogy a középszakasz élén végzett csapat a negyedik helyezettel küzd meg, a 2. pedig a 3.-kal. A tét a döntőbe jutás. (Ez a fázis nem volt a legutóbbi bajnokságban.) Az 1-4. és a 2-3. párharcok győztese a rájátszás második szakaszában az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot vív a bajnoki címért, a többi páros mérkőzés megnyeréséhez két győzelem elegendő.

Az első három helyezett részt vehet a Bajnokok Ligája következő évi küzdelemsorozatában, a 4. helyezett az Eurokupában indulhat. (Amennyiben a kupagyőztes a BL-ben indul, akkor a bajnokság 5. helyezettje lehet Eurokupa-részvevő.)

A bajnokság 16. helyezettje kiesik, a 15. helyezett osztályozót vív a bennmaradásért az OB1/B második helyezettjével.

A férfi Magyar Kupa selejtezői szeptember 23-24-én lesznek.